به‌روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
کد خبر: ۱۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳

 

جهاددانشگاهي به عنوان يك نهاد عمومي غيردولتي زير نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي، با هدف استمرار و تعميق نهضت انقلاب فرهنگي از طريق توسعه فعاليت‌هاي پژوهشي، آموزشي و فرهنگي در سال 1359تأسيس شد. اين نهاد با اعتماد به اينكه تحولات و پيشرفت‌هاي پديد آمده در علوم و فنون مستلزم آموزش، تخصص و تجربه است، گسترش آموزش و شكوفايي استعدادها در سطح جامعه را يكي از برنامه‌هاي اساسي خود قرار داده و براي تحقق آن كوشش‌هاي مستمري از بدو تأسيس تاكنون معمول داشته است.

معاونت آموزشي جهاددانشگاهي در راستاي برنامه‌هاي توسعه و با بهره‌مندي از تجربيات ارزشمند اعضاي هيأت علمي و كارشناسان، آموزش‌هاي زير را ارائه مي‌نمايد:

- آموزش‌هاي كوتاه‌مدت و ميان‌مدت:
با هدف ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه و افزايش مهارت‌هاي شغلي كاركنان در 32 استان و در بيش از 120 مركز آموزشي و بيش از 600 دوره آموزش.
 
- آموزش‌هاي بلند‌مدت و رسمي:
با ارائه آموزش‌هاي بلندمدت در مقاطع كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد، دكتراي آْموزش‌محور و دكتراي پژوهش‌محور.

در اين راستا پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاددانشگاهي در سال 1376 تأسيس و متناسب با مأموريت و احداث جهاددانشگاهي كشور و نياز جامعه علمي كشور، مجموعه فعاليت‌هاي پژوهشي، علمي و آموزشي خود را با حداكثر توان و تخصص اساتيد و اعضاي هيأت علمي خود آغاز نموده است.

- آموزش‌هاي بلندمدت:
اداره آموزش و تحصيلات تكميلي معاونت آموزشي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي از سال 6 نسبت به برگزاري دوره‌هاي كارشناسي ارشد به عنوان مديريت پژوهش شروع و در حال حاضر در دوره دكتري پژوهش‌محو 40 دانشجو در رشته‌هاي آينده‌پژوهشي، جغرافيا و برنامه‌ريزي شهري، مديريت دولتي مسائل ايران، فرهنگ و ارتباطات، علوم اقتصادي، جامعه‌شناسي فرهنگي اين مجموعه مشغول به تحصيل مي‌باشند.
 
- آموزش‌هاي تخصصي – كاربردي كوتاه‌مدت و ميان‌مدت:
 معاونت آموزشي جهاددانشگاهي با اخذ مجوز از معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست‌جمهوري مبني بر توانمندسازي كاركنان دولت از طريق آموزش‌هاي ضمن خدمت و بدوخدمت دستگاه‌هاي اجرايي توانسته است گام مهمي را در توسعه فعاليت‌هاي خود در استان تهران و سراسر كشور بردارد از جمله آنها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

- آموزش بيش از 4000 نفر از كاركنان بهزيستي كشور

- آموزش 800 نفر از كاركنان جديدالاستخدام شركت گمرك جمهوري اسلامي ايران

- آموزش بيش از 2000 نفر از كاركنان بنياد شهيد انقلاب اسلامي

- آموزش بيش از 2000 نفر از كاركنان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات

- آموزش بيش از 2000 نفر از كاركنان وزارت اقتصاد و دارايي

نام:
ایمیل:
* نظر: