کد خبر: ۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۱

برگزاری کارگاه پرپزال نویسی در پژوهشگاه

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه اولین کارگاه پروپزال نویسی برای دانشجویان دکتری پژوهش محور و اعضاء هیأت علمی پژوهشگاه در تاریخ 19/3/93 برگزار شد . این کارگاه شامل سه قسمت  به شرح زیر بود:

1-    :  نگارش پروپزال نویسی: توسط سرکار خانم دکتر جعفرزاده پور

2-   : کارگاه روش تحقیق: توسط سرکار خانم دکتر شاوردی

3-   : کارگاه تدوین مبانی نظری: توسط آقای دکتر علی قنبری

در این کارگاه ابتدا سرکار خانم دکتر جعفرزاده پور در مورد اهمیت نگارش صحیح پروپزال در انجام یک تحقیق صحبت نمودند سپس قسمتهای مختلف نگارش پروپزال را شامل «عنوان»، «بیان مسئله»، « اهداف»، « فرضیات»، «سئولات» و « اهمیت و ضرورت» به ترتیب مورد بحث قرار دادند و ویژگی‌ها و استلزاماتی که لازم است در هر قسمت رعایت شود مطرح شد. ایشان در نوشتن پروپزال بر ایجاد انسجام درونی بین بخشهای مختلف یک پروپزال تاکید کردند پس از توضیحات شرکت کنندگان در گروههای کاری به تدوین قسمتهای مطرح شده درباره پروپزال پرداخته و سپس نتایج کارگروهی ارائه گردید و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه سرکار خانم دکتر شاوردی در مورد روش تحقیق پژوهش و روش شناسی بحث نمودند و انواع روش تحقیق، اهمیت آن، و تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده ها را توسط نرم افزارهای مخصوص بیان کردند سپس یک روش و مدل تحلیل اطلاعات با ذکر مثال مورد بحث قرار گرفت و شرکت کنندگان بصورت علمی آن را تمرین نمودند . در ادامه دکتر علی قنبری در خصوص مبانی نظری تحقیق توضیحاتی به شرکت کنندگان ارائه نمودند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: